Otomobillerde Daha İyi Fotoğraf Almak İçin 7 İpucu

2018-01-13 | 1438 defa gösterildi

Kaliteli otomobil fotoğrafı çekmek zordur. Tıpkı bilim gibi. Ne zaman bir araba fotoğrafı çektiğinizde, ondan bir şeyler öğrenirsiniz! Aracınızı satarken aracı alacak kişiye fotoğrafların daha kaliteli görünmesi için size Vasitam.com olarak 7 ipucu vereceğiz.
 

1. Günün doğru saatinde çekimi gerçekleştirin.

Araba çekerken insanların yaptığı en yaygın hata budur. Ateş etmek için en uygun zaman gün batımından birkaç dakika sonra (veya güneş doğmadan birkaç dakika önce) olacaktır. Bir tripod kullanın ve o mükemmel ışığı yakalayın!

Bu fotoğraf, Günışığından birkaç dakika önce TopGear için çekildi.
 2. Yansımalar için uyanık olun.
 
 
Araba ne yansıtıyorsa çok dikkatli olmalısınız. Etrafınıza bir göz atın, arabayı yakından inceleyin ve yüzeyinde neyin yansıdığını görün. Arkanızda açık bir alan bulun ve deneyin. Arkanızda binalar veya ağaçlar ile çekim yapmayı deneyin. Aracınızın resimlerinde göstermek istediğiniz en önemli şeylerden biri arabanın tasarım çizgileridir. Yansımalar bu eğrileri bozabilir.
 
 
 
Fotoğrafta kendi yansımanız olmamasına da dikkat edin. Kendi yansımasını önleyemiyorsanız, kamerayı tripoda koymak için elinizden geleni yapın, zamanlayıcıyı ayarlayın ve çekimden çıkın. Karanlık bir parlak BMW 428i'nin çekildiği bu fotoğrafa bakın, arkada ufukta başka bir şey yok. Arabayı yansıtan ufku netçe görebilirsiniz.
 
 
 
 
3. Sürüş çekimleri
 
 
Cool bir görüntü elde etmek için çok kolay bir yol; arabayı başka bir hareket eden arabadan çekebilirsiniz. (Bunu yaparken lütfen dikkatli olun!) Saniyenin 1 / 100'u kadar bir enstantane hızı ile 60 km / saat'lik (40 mil / saat) ile en güzel çekimi sağlayabilirsiniz.
 
Bunu yaparak, yolda ve tekerleklerde güzel bir hareket elde edersiniz. Obtüratör hızını biraz daha düşürebilirsiniz, ancak bu daha sonra keskin olmayan fotoğraflar ile oturma şansınızı artıracaktır. Bu Audi S3, saniyenin 1 / 80'inde bir enstantane hızı ile 70 km / s hızla sürüş halindeyken günbatımından önce vuruldu.
 
 
 
 
4. Aracın rengi
 
 
Her türlü boya farklı ışık ile günün farklı zamanlarında farklı tepkiler verir. Çoğu renk doğrudan güneş ışığından nefret eder, ancak bazı renkler doğrudan güneş ışığında çok iyi çalışır. Gün ortasında çekilen bu bebek mavisi böceğine bakın.
 
 
 
 
5. Arkaplan
 
Arka planınızın arabaya ve temaya uyduğundan emin olun. Arka planda gözlerin dikkatini dağıtacak şeyler olmamasına özen gösterin. Elektrik hatları ve diğer arabalar bir resmi öldürebilir. Bu Aston Martin için basit bir arka plan kullanılmıştır.. Sarı boya, aracın rengiyle eşleşir.
 
 
 
 
6. Hareket bulanıklığı için kaydırma
 
Resminizde biraz harekete geçmenin harika bir yolu, yolun yanında durmak ve arabanın sizi geçmesine izin vermektir. Aracı bir düz hareketle mercekle takip edin ve deklanşör hızını 125 saniyeye ayarlayın. Bunun ne kadar kolay olduğunu hayrete düşeceksiniz! Bu Ferrari 125. saniyede 200mm'de vuruldu. Araba, kabaca 60 km / saat (40 mil / saat) sürülüyordu.
 
 
 
7. Araba doğayla etkileşime girsin
 
Fotoğrafın sizinle konuşmasını sağlamanın bir başka yolu araçla çevresi arasında etkileşim kurmaktır. Buna örnek olarak, 4x4'lük bir engel üzerinde tırmanma olabilir. Bir kayanın üzerinden tırmanan bu Chevrolet Trailblazer'a veya gevşek kumlara sürüklenen bu G-Sınıfı AMG'ye bakın!